Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi Dizisi ve Tüm Bilgileri

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi
Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Emrah Serbes’in aynı isimli romanından esinlenerek hazırlanmış Türk polisiye televizyon dizisi.

Adam Film yapımcılığında ilk bölümü 19 Eylül 2010 Pazar günü Star TV’de yayımlanmaya başlamıştır. Başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu’dur. Yardımcı oyunculardan bazıları ise İnanç Konukçu, Fatih Artman, Berkan Şal ve Seda Bakan’dır. Güven Kıraç da konuk oyuncu olarak Memduh Başgan rolünde bazı bölümlerde rol almaktadır. Dizinin yayınlanan bölümü sosyal video paylaşım siteleri dışında, resmi web sayfasında da yayınlanmıştır. Akıllı İşaretler Sembol Sistemi tarafından 1. sezon 7 yaş ve üzeri, 2. ve 3. sezonlar için 13 yaş ve üzeri için uygun görülmüştür. Dizinin Star TV resmi sitesinde sansürsüz izleme imkanı da izleyiciye verilmiştir.

Dizinin ilk bölümleri ile birlikte, araç sahneleri “Canon 5D Mark III” fotoğraf makinesi ile çekilmiştir.

Behzat Ç, 1985 yılında Polis Akademisi’nden mezun olmuş, cinayet bürosunda görev yapmakta olan bir polis… Hizmet verdiği süre içerisinde almış olduğu cezalar nedeniyle hep başkomiser olarak kalmıştır. Ekibinde yer alan diğer polisler Harun, Hayalet, Akbaba, Eda, Emre Selim ve Cevdet ile beraber Ankara’da yaşanan cinayet olaylarını çözmeye çalışmaktadır.

Behzat’ın eski eşiyle yaşadığı problemler kızına karşı ilgisiz kalmasına sebep olur. Bir süre sonra kızı Berna Ç. (Hazal Kaya) intihar eder. Behzat, bu olaydan olumsuz şekilde etkilenir. Behzat Ç. ve ekibi, birinci sezon boyunca bir yandan Behzat’ın kızının ölümüyle ilgili olabilecek kişilerle ilişki kurarken, bir yandan da her bir bölümde yaşanan farklı cinayetlerin çözümüyle uğraşırlar.

Sezonun ilerleyen bölümlerinde Ercüment Çözer isimli bir seri katil diziye dahil olur. Ercüment, İstanbul‘lu, zengin, gösteriş düşkünü bir iş adamı olmaktadır. Behzat ve ekibi Ercüment’i yakalayarak tutuklamayı başarırlar. Ancak Ercüment derin devlet içindeki bağlantıları sayesinde yurt dışına kaçmayı planlayacaktır.

Dizinin sezon finalinde Behzat, Mine ile olan beraberliğinden bir çocuk olduğunu ve bunun ev arkadaşı Şule olduğunu, kızının gerçek katilinin de Şule olduğunu, Ercüment Çözer ile doğrudan bağlantısı olduğunu öğrenmiştir. Böyle hareketli ve olaylı bir dizi tabii ki 3 sezon sürmüştür. İzleyiciyi ekran karşısına kitleyen diziyi hala izlemediyseniz, şiddetle tavsiye ediyorum. Behzat Ç.’yi çok seveceksiniz!