Kınalı Kar Dizisi

Kınalı Kar
Kınalı Kar

2002-2005 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan yönetmenliğini
Taner Akvardar’ın yaptığı Osman Yağmurdereli’nin yapımcılığını Üstlendiği Dizi Dram Türünde Yayınlanan dizinin Başrollerinde Emrah, Özlem Conker, Engin Şenkan’ın yer aldığı dizi de Ali Yılmaz (Emrah) babası Müfit’in(Mazlum Kiper) şirketinde çalışmaktadır. Öğretmenlik eğitimi almış olan Ali yapmış olduğu yardımlardan dolayı Eğitim Gönüllüleri Vakfı tarafından onur ödülü verilecektir. Ödül Töreninde konuşma yapan bir çocuğun söylediklerinden etkilenen Ali Öğretmen okulsuz ve öğretmensiz bir köy olan Kınalı Kar’a gitmeye karar verir.

Nazar (Özlem Conker) Kınalı Kar’ın Büyük ağalarından birinin asi kızıdır. Ağa bir kaza sonucu felç olmuş ve Nazar’ın annesi Süreyya (Nurseli İdiz) köye hükmetmeye başlamıştır. Nazar Dört kız kardeşin en büyüğüdür. Ve Annesi onu istemediği biri ile evlendirmemesi için saçını kısacık keser. Ama ne olursa olsun Süreyya Nazar’ı yakın köyün ağası Cabbar’la (Mustafa Avkıran) evlendirmeye karar vermiştir.
Bir gün Nazar rüyasında gördüğü yakışıklı delikanlı ile kuyu başında karşılaşır. Bu Kınalı Kar’a gelen Ali’dir Dizinin Bütün Olay Örgüsü Burada başlar.
Popüler Olan dizi Bursa‘nın Cumalıkızık köyünde çekilmiş olup köyler çok popüler hale gelmiş ve önemli bir oranda turist çekmeye başlamıştır. Şuan da bile bu köyde Kınalı Kar ismi yaşatılmakta ve köy bu isimle bilinmektedir…