Türkiye’de Kahve İçilebilecek 4 Yer

Türkiye’de Kahve İçilebilecek 4 Yer
Türkiye’de Kahve İçilebilecek 4 Yer

Tüm şehir de yada ülkelerde gerek enerji vermesi açısından gerekse lezzet açısından kahve çok tüketilmektedir. Kahve lezzetlerini bilmek ve tatmak için birçok farklı adres bulunmaktadır. Gerek lezzet açısından gerekse sunum açısından kahve yapımı ustalık gerekmektedir. Sıradan bir kahve sunumu yerine birçok araç kullanarak kahve sunumunu daha tatlı bir hale getirilebilir. Şimdi size Türkiye de kahvenin içilebileceği yerleri aktaralım.

Kahve Mekanları Arasında En İyisi Starbucks Erenköy

Lider firmalar arasında yer alan Starbucks, Türkiye’nin birçok yerine açtığı şubeleri ile gün geçtikçe büyümeyi sürdürmektedir. Ülkelerin birçok farklı bölgelerinde yer alan Starbucks şubeleri arasında ünlü isimlerin ortak karar verdiği en iyi şubesi Erenköy’de olan Starbucks adresidir. Genellikle gençlerin uğradığı bu adreste yaklaşık 50 civarı içecek alternatifi bulunmaktadır.

Müdavimlerin Mekanı Cafe Marmara

Yabancı turistlerin popüler mekanlarından biri olan, Taksim‘de The Marmara Oteli’nin giriş bölümünde bulunan The Marmara Cafe, her yıl farklı dekorasyon dizaynı ile kahve severlerinin oldukça hoşuna giden güzel sunumlar eşliğinde hizmet vermeye devam etmektedir. Çok sayıda aromalı kahve çeşidi olan bu mekanda en popüler içeceklerden birisi ise Orta Amerika kahvesidir.

İstanbul’un İncisi The House Cafe

Türkiye’de günümüzde hizmet veren yüz binlerce kahve işletmecisi içerisinden ilk sırada yer almayı başaran The House Cafe, başarılarının sırrını uzun yıllardır kahve dünyasının içerisinde bulunarak kazandığı çok sayıda tecrübede saklamaktadır. İlk şubeyi 2002 yılında Teşvikiye’de açan işletme daha sonra ilerleyen zamanlarda Ortaköy, Kanyon gibi popüler yerlerin yanı sıra İstinye Park ve Corner’de de açmıştır. Ancak tüm şubelerinin içerisinde en iyisinin ilk açılan şube olan Teşvikiye olduğu konusunda pek çok ünlü gurme aynı fikirdedir. Sabah 8:00’da kapılarını açan mekan gece 23:00’a kadar müşterilerini ağırlamaktadır.

Özel Konsepti ile Coconot

Ankara‘da bulunan ve eski kahve mekanlarından olan Coconot başlangıçta aile işletmesi olarak hayata geçmiştir. Yıllar içerisinde yaptığı lezzetli kahveler ile kendisine pek çok kahve müdavimi edinmeyi başarmıştır. Mekanın en önemli özelliklerinden biri de kahve yaparken sadece çekirdek kahvelerinden faydalanmalarıdır. Çikolatalı, bademli, hindistan cevizli kahve çeşitleri gibi farklı tatlar denemek isteyen birçok kişinin en sık gittiği kahve işletmelerinden Coconot’a haftanın her günü gece 00:00’ a kadar uğrayabilmektedir.

Bu mekanlara gidip kahve içebileceğiniz gibi evinizde profesyonel kahve makinelerinden biri olan Awox kahve makinesi ile de ağzınıza layık mükemmel kahveler pişirebilirtitle=”siniz.