Termal Doğa Oylat

Termal Doğa Oylat
Termal Doğa Oylat

Bursa’nın İnegöl ilçesinde yer alan Oylat Kaplıcaları 4 mevsim İnsanların uğrak tatil noktası olarak da biliniyor. Şehir merkezine yaklaşık 20 km mesafede olan Oylat Kaplıcaları özellikle Tarihi ve şifası bakımından en çok tercih edilen tatil merkezleri arasında yerine almıştır. Termal turizm değerinde olan Oylat Kaplıcaları İsveç ten sonra ikinci sırada yerini almaktadır.

Oylat Kaplıcaları Oluşum Süreci

Oylat Kaplıcaları termal suları ile dünyada ilk sıralarda yerini alırken bir de Oylat Mağarası ile de adından sıkça söz ettirmektedir. Oylat Kaplıcaları’na gidiş yolu üzerinde misafirlerini Oylat Mağarası karşılamaktadır. Birbirine bağlı şekilde toplam 2 kattan oluşur On binlerce yıldan bu yana oluştuğu bilinen sarkıt ve dikitleri ile adeta sizi eski zaman serüvenlerine seyahate çıkarır.

Oylat Kaplıcaları’nda Detoks

Sudan gelen sağlık sloganı ile eski Romalılar’dan ülkemize gelen ve su terapilerine verilen ad olarak bilinen Oylat SPA ile termal sular tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Hem dinlenme hem de tedavi amaçlı kullanılan Oylat termal sularının yanı sıra Oylat Kaplıcaları’nda sauna, masaj, havuz ve fizik tedavi gibi pek çok aktivite alanı yer almaktadır.  Şifa kaynağı olan bu termal sulara kendinizi bırakıp vücudunuzda detoks etkisi yaratmak isterseniz İnegölü ziyaret etmelisiniz.