Kalorifer Böceklerine Kesin Çözüm

Kalorifer Böceğine Kesin Çözüm

Kalorifer Böceklerine Kesin Çözüm; Bir diğer adı Alman Hamam Böceği olan Kalorifer Böceğini daha önce hiç duydunuz mu? Bu böcek her koşula her şarta kolayca adapte olmasıyla bilinir. O kadar dayanıklı böceklerdir ki onlar için asla yenilmezler diyebiliriz. Bu böcekler haşere dünyasında hayatta kalmaya odaklı ve en güçlü canlılar olarak bilim tarafından onaylıdır.

Peki bu böceğin böyle dayanıklı olma sebebi nedir?

Üreme kapasiteleri çok fazladır. Her şeyi yiyebilme özelliğine sahiptirler ve en sevdikleri yiyecekler genelde insanların yemek atıklarıdır. İnsanlar tarafından fazla sevilmezler. En düşünülmesi gereken kısım da yumurtlama dönemleridir. Bu oldukça tehlikelidir. Çünkü yumurtladıklarında, yumurtalarını uygun kuluçka yerine birkaç gün sonra bırakırlar. Eğer öldürmeyi düşünüyorsanız ve böcek eğer dişi ise ölüm anında yumurtalarını dışarı bırakır. O bıraktığı doğuma hazır 50 yumurtayı da öldürmeniz gerekecektir. İnsanların sevmeme sebebi hem yapısı gereği itici olmaları hem de çok fazla sayıda olmalarıdır.

Bu böcekler için yiyecek, su ve barınacak yer çok önemlidir. Tam olarak nerede olduklarını bilemeyebiliriz ancak koltuk alt köşeleri, çöpler, damlatan su boruları, mutfak dolaplarının dipleri, süpürgelikler ve parke altları onlar için uygun ortama sahiptir. Genellikle karanlık  ve nemli ortamlarda yaşamlarını sürdürebildikleri için üremek ve barınmak amaçlı böyle yerleri tercih ederler.

Evlerinizi bu böceklerden koruma amacıyla önlem alabilirsiniz. Temizlik ve hijyen bu konuda büyük önem taşımaktadır. Kırıntı olduğunda süpürmelisiniz, Karanlık köşeler ve ulaşması zor olan yerler bile temizlenmelidir. Damlatan su borularınız varsa onarmalısınız. Çöplerinizi her zaman kapalı tutmalısınız ve çöplerinizi fazla bekletmemenizi öneririm. Bekleyen çöp zaten kötü koku oluşturacağından böceklere davetiye çıkarmaktadır. Gerekli temizliği sağlarsanız önleminizi almış olursunuz.

Tüm önlemlere rağmen bu böceklerden gördüğünüz de ise yapacağınız şeyler çok basit. Birkaç araç gereç ile bu böceklerden kurtulabilirsiniz. Gelin bunlar neymiş birlikte inceleyelim. Öncelikle yapışkan tuzaklar kurarak evin nerelerinde gezdiklerini belirleyin. Hemen öldürmek yerine bir peçete ile almayı deneyin. O şekilde yumurtalarını da salmamış olacaktır. Olur da öldürürseniz o kısmı çamaşır suyu ile iyice yıkamanızda fayda var. Sprey veya jel ilaçlardan edinin. Bunları kendi kuluçka yerlerine taşımalarını beklemelisiniz. Bunlar sayesinde böceklerin yumurtalarından çıkmalarını engelleyebilirsiniz. Sayılarının artmaması için bunları kullanmanız gerekecektir.

Kalorifer Böceklerine Kesin Çözüm

Evleriniz dışında arabalarınızda bile bu böceklerden olabilmektedir.. Araba bagaj kısmının da temiz olmasına ve daha önce bıraktığınız şeylerin temizliğine önem vermelisiniz. Daha önceden koyulup dökülmüş olan bir yemek kokusu veya artığı bu böceklerin araba içinde yaşamasına sebep olabilmektedir. Arabanızı düzenli olarak yıkamaya götürürseniz bunlardan kurtulmuş olursunuz.

Başka bir böcek üreme yeri olarak da okulları örnek verebiliriz. Özellikle anaokulu sınıfları çok temiz olmalıdır. Çocuklar yemek yerken dökebilirler. Bu sebepten oluşan kırıntılar düzenli olarak temizlemezse kuytu köşelere birikir. O köşeler de böceklere ideal yaşam alanı oluşturur. Genellikle okullarda böcekler için ilaçlama yapılır. Aynı şeyi arabanız veya eviniz içinde yapabilirsiniz. En son ihtimal ümraniye haşere ve böcek ilaçlama şirketleri ile görüşerek bu duruma kökten bir çözüm bulmak olabilir.

Detaylı bilgi için Sct Ümraniye ilaçlama ile irtibata geçiniz.