Nakliyat İşlemlerinin Aşamaları Nelerdir?

Belli bir birikiminiz var ve artık kira derdirden kurtulup kira öder gibi kendi evinizin taksitlerini ödemeye karar verdiniz. Bu durumda yapmanız gereken iki şey vardır. Bunlardan birincisi; hazır yapılmış konutları inceleyebilir ve beğendiklerinizden biri arasında tercih yapıp satın alabilirsiniz. İkincisi ise kentsel dönüşümün yoğunlukta olduğu bir alanda beğendiğiniz bir muhitte arsanın yada binanın yıkılıp inşaat halinin başlamasını beklemektir. Hem inşaat yapımında kullanılan inşaat demiri, beton, gibi yapı malzemelerinin kalitesini görebilirsiniz hem de binanızın sağlamlığı ile ilgili aklınızda soru işareti kalmaz. Bu aşamada aslında daha şanslısınız, iyi bir müteahhite rastladıysanız projeyi detaylı bir şekilde inceleyip daha uygun fiyata alabilirsiniz. Proje incelenirken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Evin cephesi, balkonu, iç projenin kullanılabilir olması gibi birçok ayrıntıya dikkat edilmesi gerekir.

Topraktan alınan evlerde çoğu zaman iç dekorasyonda değişiklik yapılabilmektedir. Projenin çok dışına çıkmadan evinizde düzenleme yapabilirsiniz. Örneğin; dairenizde kullanılacak malzemeleri isteğinize göre değiştirebilirsiniz. Müteaahitler çoğu zaman toplu alımlarda indirimli ürün aldıkları için çok kaliteli malzeme kullanmayabilir. Siz de sonuçta bir kere ev alıyorsunuz ve istek ve beklentilerinize göre bir malzeme kullanılmasını isteyebilirsiniz. Alınan malzemenin farkını ödeyebilirsiniz ve bu şekilde evinizde daha kaliteli malzemeler yer alabilir. Mutfak kadınların olmazsa olmazıdır. Kullanılacak tezgah Çimsone, Star Galaxy Granit, Belenco yada Corian tezgah olarak belirleyebilirsiniz. Tabi seramik, laminat, daire iç kapılarının tercihlerini yapabilirsiniz. Kendinize ait olan evinizde duvarlarınıza rahatlıkla tablolar asabilir evinizi görsel açıdan daha zenginleştirebilirsiniz. Maddi imkanlarınız el verdiği takdirde yeni eşyalar da satın alabilirsiniz ve yeni evinizi yeni eşyalarla kullanabilirsiniz. Bu sayede hem daha ucuz hemde zevklerinize hitap eden bir eve sahip olabilirsiniz.

İnsanlar hayatlarına devam edecekleri evin tamamlanması ile bir an önce diğer evlerinden taşınma gereksinimi duyar. Hem kira öder gibi kendi evinin taksitini öder hemde istediği gibi düzenlemeleri evinde yapar. Hayallerindeki eve kavuşmak için kişiler bir an önce taşınma işlemini gerçekleştirmek ister. Yeni eve taşınma heyecanı çok güzeldir. Özellikle de kendi zevklerinize göre dizayn edilmişse o heyecan ikiye katlanabilir. En zor sorunlardan biri de eşyaların taşınmasıdır. Bostancı evden eve nakliyat firmaları gibi evden eve taşımacılık yapan firmalar eşyaların taşınması için oldukça yardımcı olurlar. Evdeki çıkarılması zor olan eşyaları yük asansörü kurarak balkon yada camdan aşağı dairede paketleri eşyaları aşağıya doğru indirirler. Evden eve nakliyat firmaları bu aşamada hem güvenilir hemde hızlı bir şekilde eşyaların taşınmasını sağlarlar. Eşyaların evden toparlanması ve paketlenmesi sonucu nakliyat araçlarına yerleştirirler. Daha sonra eşyaların taşınacağı adrese gelip tüm eşyaların paketlerini açarlar ve eşyaları yerleştirirler. Bu şekilde taşınma işlemi de daha kolay olur. Hem siz hemde aileniz kolay bir şekilde yeni evinize taşınabilirsiniz.