Mobilya ve Üreticileri

Türkiyede-Mobilya-Üreticileri
Türkiyede-Mobilya-Üreticileri

Mobilya Kelime anlamı olarak “oturulan, yemek yenilen, çalışılan, yatılan yerlerin döşenmesine yarayan taşınabilir eşyaya verilen bir isimdir.
Mobilyalar “İnsanların çalışma, oturma, dinlenme, yemek yeme, eşyalarını saklama zevklerini yansıtma gibi günlük yaşama yönelik sosyal ve kültürel temel gereksinimlerini güvenli ve konforlu bir şekilde karşılamak amacıyla genelde ağaç malzeme türünden oluşturulmuş olan önceliği işlevsellik ve fonksiyonellik olan estetik görünümlü kullanım alanlı eşyalarının tümüdür..
Ülkemiz mobilya sektöründe,üretim merkezi olarak her zaman Bursa olarak bilinmiştir. İnegöl ilçesinden dolayı…
Mobilya Sektöründe ,ülkemizin iç piyasasındaki İnegöl i markasının yoğunluğunu ve tüketimini tartışmaya pek gerek olduğunu düşünmüyorum.
Gerek markalaşma anlamında,gerekse şubeleşme anlamında ülkemizin her şehrinde onlarca İnegöl markası adı altında mağaza görmek mümkündür.

Aynı şekilde mobilya ihracatında da Bursa en fazla ihracat yapan illerimizden biridir sonrasında İstanbul,Kayseri ve İzmir, Ankara gelmektedir. Bursa inegöl mobilya firmaları hem Türkiye’de hem de Dünya’da  Modef fuarı sayesinde kendilerini daha fazla tanıtma fırsatını da yakalamış oldular.