Mobilya Meslek Lisesi Eğitimi

Mobilya Meslek Lisesi Eğitimi
Mobilya Meslek Lisesi Eğitimi

Meslek Liselerinden Çok fazla Popüler olmayan ama aslında en çok getirisi Olan Bölümlerden biri olan Mobilya Meslek Bölümü Bu gün alanın tanımı ve amacını sizler için derledik.

Bölümün Tanımı : Ahşap ve yarı mamullerden  İç mekan mobilyalarını Büro Ofis Ev vb. çizen, çizdiği proje resmine göre maliyet çıkaran ve üretiminde çalışan, bina içi mekan tasarımı yapan bilgisayar çizim programlarına hakim olacak kişidir.

Bölümün Amacı : Mobilya ve İç mekan Tasarım alanı altında yer alan meslek gruplarında sektörün ihtiyaçları, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında gerekli olan mesleki yeterlikleri kazanmış nitelikli meslek elemanları yetiştirmek hedeflenmektedir. Alan altında bulunan dallardan birini başarı ile tamamlayan öğrenci imalatta kullanacağı makineleri, malzemeleri tanıyabilme, iş resmini, çizim araç gereci kullanarak veya bilgisayar ortamında çizebilme, okuyabilme çizilmiş iş resmini işe dönüştürme, makineleri işe uygun kullanabilme, işe uygun malzeme seçebilme, işe uygun yöntem tespit etme ve uygulayabilme, istenileni tasarlayabilme, çizimle ifade edebilme becerilerini kazanmaktadırlar.