Dekorasyonda Türkiye

Dekorasyonda Türkiye
Dekorasyonda Türkiye

GFK dünya Pazarında Araştırma yapan şirketlerden biri olup her gün 13.binden fazla uzmanıyla 100’den fazla ülkede insanların nasıl yaşadığını dekorasyondan başlayıp her alanda ne düşündüğünü ve nasıl alışveriş yaptığını keşfediyor. En gelişmiş teknolojilerle ve akıllı metotlarla iş ortağı oldu firmalarına yaptığı analizlerle yardımcı olmaktadır.
Bugün sizlere Türkiye’de dekorasyon üzerinde yapılan bir araştırmada elde edilen verileri aktarmak istiyorum;
Bu araştırma 22 ülkede 25.000 internet kullanıcısının katılımıyla yaptığı çalışma verilerine göre katılımcıların % 39’u evinin iç dekorasyonu % 38’i evin kendisi ve % 35’i de mobilya dizaynı ile ilgili farklılık yapmak istediğini belirtti.

Bu araştırmadan elde edilen istatistik verilere göre Kadınların % 43’ü evlerinde en çok iç dekorasyonu değiştirmeyi düşünürken % 40′ da mobilyalarını % 39’u da evin kendisini değiştirmeyi düşünmektedir.
Erkekler de ise durum şu; % 35’i ev aletleri ve iç dekorasyonu değiştirmek istiyor.
Evin iç dekorasyonunda değişiklik yapmak isteyen katılımcıların ülke sıralamasına bakıldığı zaman Türkiye %56 lık oranla ilk sırada gelmektedir. Sonrasında %55 oranla Rusya gelmektedir. Evin m2 olarak değişiklik yapma istediği yüksek olan ülkeler ise; % 50 ile Çin’in güney kıyısında bulunan Hong Kong % 49 ile Rusya ve Arjantin gelmektedir