Lezzetli Tavuk Suyunun Tarifi

Lezzetli Tavuk Suyunun Tarifi
Lezzetli Tavuk Suyunun Tarifi

Çocuk Genç Yaşlı Anne Baba Fark etmeksizin hemen hemen herkes Tavuk suyunu ve tavuk olan yemekleri sever mağlumunuz tavuk satışı son yıllarda patlama yaptı 🙂 Peki Nasıl stoklarız daha lezzetli hale nasıl getiririz bu yazımızda bir kaç ip ucu vereceğiz.

Tavuk parçalarını ve kemiklerini sebzelerle birlikte kaynatıp tavuk suyu hazırlayabilirsiniz. Bu size büyük kolaylık sağlayacağı gibi evinizde bulunan kalmış sebzeleri de değerlendirme fırsatı yaratacak. sebzelerle hazırlanmış tavuk suyu yemeklerinize inanılmaz bir lezzet katacaktır.

Kimsenin aksini iddia edip söylenmesine izin vermeyin kendi tavuk suyunuzu yapmak sanıldığından çok daha kolaydır. Derin dondurucuda, her zaman hazır bulunması gereken bir üründür. Tavuk ve sebzelerin karışımıyla hazırlayacağınız bu suyu istediğiniz zaman dordurucudan çıkarın ve ister çorba yapın, isterseniz yemeklerinizde kullanın Acil ihtiyaçlarınızda daima yanınızda…

Tavuk suyu nasıl yapılır ?

Her zamanki gibi bir tavuğun kalan parçalarını kemikler dahil kemikler önemli 🙂 soğan, havuç, kereviz, defne yaprağı ve taze maydanoz veya kekikle iyice kaynatmalısınız. Ancak tavuk suyunuzun daha da zengin, daha yoğun ve daha besleyici kıvamlı olmasını istiyorsanız bu işin bir püf noktası var.

Tavuk suyunuzu hazırlarken içine sirke ilave etmeniz suyunuz kıvamını arttıracaktır. Asit, tavuk kemiklerindeki kıkırdağı ve diğer bağ dokularını parçalamaya yardımcı olduğundan, jelatin oluşumunu hızlandırmaya yardımcı olmaktadır. Tavuk suyunda daha fazla jelatin, daha yoğun ve daha besleyici olmasını sağlamaktadır gelsin vitaminler 7 den 70 e hepimizin ihtiyacı . Asit aynı zamanda kemiklerden daha fazla besin çıkarmaya yardımcı olur, böylece ekstra sağlıklı bir ürün elde edersiniz ve tavuğun her yerinden yarar sağlamış olursunuz.

Yapılması gereken tek şey, diğer tüm maddeleri eklediğinizde ve genelde yaptığınız gibi her şeyin kaynatılmaya başladığında yaklaşık iki çorba kaşığı sirke eklemeniz olacaktır. Elma sirkesi kullandığınız da, tavuk suyunu renklendirmez ve suyun tadını bozmamış olursunuz. Limon suyu da işe yarayabilir, ancak tavuk suyuna hafif bir narenciye aroması verecektir. Ayrıca küçük bir domates salcası da ekleyebilirsiniz, ancak tavuk suyunun soluk sarı rengini kaybedersiniz. Eğer tavuk suyunu domates ilave edeceğiniz yemeklerde kullanacaksınız bu iyi bir seçenek olabilir.