Laminat Parkeler Kanserojen midir?

Günümüz yaşantısı  gereği üretilen malların pazarlama stratejileri “rekabete dayalı” ve rekabet dışında başka hiçbir şeye önem verilmeyerek sırf maliyeti düşürülerek insan sağlığı hiçe sayılıyor diyebilmemiz mümkündür.

21.Yüzyıl’da benimsenen bu rekabet anlayışından dolayı rekabette fayda olduğu algısı doğrultusunda üretilen mal ve hizmetlerin kalitesinin düşmesine neden olabilmektedir.Bu durumda neden oldu da diyebiliriz. Maalesef bu yanlış algıdan en çok bilinen zemin kaplama ürünleri olan pvc zemin sistemleri, laminat parke ve lamine parkeler de nasibini aldı.

Örnek vermek gerekirse B fabrikası global rekabet ortamında, laminat parke ürünlerini ucuza mal edebilmek için kaliteden ödün veriyor ya da ürün çeşitlilikleri arasında düşük kalitede ürünler sunuyorlar.
Düşük kalitede, sırf para kazanmak amacıyla üretilen ürünlerin sağlık açısından pek kaliteli olmadığı hatta kimyasal maddeler içerdiği kanıtlamış bir gerçektir.

Ucuz ve düşük kalite de Laminat parke ürünlerinin yapı bileşenin de mevcut olan ve insan sağlığı için büyük risk oluşturan formaldehit kimyasal maddesidir. Bu kanserojen maddeyi içeren ürünler büyük tehlike arz etmektedir. Parkelerimizin üretimin de bu maddenin kullanımı ne kadar artarsa,parkenin maliyeti de o kadar düşer.

Bu sebeple en kaliteli laminat parkeleri araştırıp üsküdar laminat parke firmaları gibi yerlerden hizmet almalısınız.