Hanibaba Fethiye Köftecisi

Fethiye ilçesinde bulunan, taze, organik ve özenle seçilen malzemeleriyle lezzetli köftenin adresi burası. Sadece köfte de değil, aradığınız bütün zeytinyağlıları, tereyağlı yemekleri, katkısız mamulleri de burada tatmak mevcut. Ayrıca et ürünlerinin kendilerine ait imalatının olması da büyük avantaj sağlıyor. Böylelikle tadını damağınızda bırakacak bir restaurant olmanın hakkını veriyor. Kebap, köfte gibi yiyecekler de çiçek tuzu kullanıyor. Örneğin İnegöl köfte ya da Sivas yöresine ait yiyeceklerde kendilerine ait, sağlık açısından hiçbir zararı olmayan, tamamen doğal olan bu tuz türünü kullanıyorlar. Köftenin malzemesinde ise dana etini tercih ediyorlar. Kendilerine has dananın özellikle seçilen ayrı ayrı 5 bölgesinden kesilen et parçaları senelerin sanatkar aşçılarının ellerine teslim ediliyor. Ve bu mutfak ustalarının kendilerinin hazırladığı özel tarifle tadına doyum olmuyor Hanibaba köftelerinin. Köz ateşi üzerinde pişirilen köftelerin altına yine kendi yapımları olan, yumuşak tereyağlı pide ekmeği ve közlenmiş domates, biber türleriyle servis ediliyor. Böylelikle Fethiye’nin vazgeçilmez restaurantlarından biri olmaya çok önceden zemin hazırlamış gibi görünüyor ki senelerin tercihi olmayı başarabilmiş.

İşletmenin güleryüzlü sahibi Sümeyye Hanım olup, mutfakta ki harikaların arkasında ki muazzam şef ise Veysel Bey’dir.

Özellikle Veysel Bey’e deyinmek gerekecek. Çünkü oldukça başarılı bir mutfak şefi kendisi. Amerika’nın New York eyaletinde bulunan The Culinary İnstitute of America üniversitesinden sertifikası mevcut olup, “Master Chef” kursu programlarına katılmıştır. Bir kış mevsimini Kenya Mombasa’da, üç kışını Karayip Adaları’nda geçirerek belli bir tecrübe edinmiş, farklı mutfak damaklarına da hitap etmiştir. Bununla da kalmamış 22 yıl boyunca büyük yatlarda, restaurantlarda ve otellerde aşçılık yaparak kariyerini ilerletmiştir. Tüm bu güzel tecrübelerin, mutfak serüvenlerinin yanında gerçek yaşamına da büyük katkılar sağlamış. 13 yıl boyunca kendi işletmesi olan su sporları merkezini de işletmiştir. Bu spor türleri ise; scuba diving, rafting, yelken ve rüzgar sörfü, su kayağı, jet-ski su aktiviteleridir. Tüm bunların yanında haliyle iyi derecede bir kaç dil öğrenmiştir. İyi derecede Almanca ve İngilizce, orta derecede Rusça ve Portekizce öğrenen Veysel Bey’in, oldukça azimli ve tecrübelerle dolu bir hayatı olmuş.

Hanibaba Fethiye Köftecisi gibi restaurantlar çoğu zaman nakit ve kartla ödeme seçenekleri ile müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. Bu sebeple de gıda sektöründe çoğu firmanın tercihi ingenico yazar kasa pos cihazı olabilmektedir.