En İyi Ceza Hukuku Avukatı

en iyi ceza hukuku avukatı

Ceza yargılamasında sanık yada şüphelinin kontrol altında tutulabilmesi için alınan tedbire adli kontrol denmektedir.  Aynı zamanda ağır ceza yargılamalarında kişinin özgürlüğünü ve hürriyetini kısıtlayan tutuklamaya da denmektedir. Mümkün olduğunca sanık yada şüphelinin tutuksuz yargılanması gerekmektedir.

Ceza kanunun en temel hususlarından biri olan şüpheden sanığın yararlanması ihlal edilmiş sayılabilmektedir. Ceza avukatı Türk Ceza Kanunu’nda düzenlenmiş ve suç olarak kabul görmüş olayların gerçekleşmesi durumunda bireylerin mahkemede yargılanması halinde şüpheli veya sanığın yanında bulunan ve mahkeme sürecinde gerekli desteği veren, mahkeme sürecini takip eden, ifade ve savunma işlerinde şahısların yanında olan avukata denmektedir.

Hukuk davalarından farklı olan bu süreçte sözlü savunma esas alınmaktadır. Durum bu şekilde olunca da ceza avukatı daha çok sözlü savunma ile müvekkilini savunmaktadır. Ceza avukatının sözlü savunma yapmasından dolayı hakim ve savcının sorduklarına anında cevap vermesi gerekmektedir. Bu nedenle de iyi bir ceza avukatı pratik düşünme becerisine sahip olmalıdır.  Geyikli Aydın Hukuk Bürosu bu alanda görev yapan ve kaliteli en iyi ceza hukuku avukatı olan hukuk bürosudur. İstanbul Çekmeköy’de bir ceza avukatına ihtiyacınız olduğunda, güvenebileceğiniz profesyonel avukatları bu hukuk bürosunda bulabilirsiniz.