Elif Çavuşoğlu Kimdir?

Elif Çavuşoğlu Kimdir

Bursa ceza hukuku avukatı Elif Çavuşoğlu; uzun yıllardır Bursa’da hizmet veren kaliteli bir avukattır. Uzun yıllardır avukatlık alanında kendini geliştirmiş ve müvekkillerine kaliteli hizmetler vermeyi hedef olarak belirlemiştir.

Bursa’da ceza avukatı, aile hukuku, iş hukuku gibi alanlarda üstün hizmetler vermektedir. Bu sayede bir çok kişinin aradığı kişi haline gelmeyi başarmıştır.

1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2008 yılında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.
2009 yılında Bursa’da avukatlık mesleğine başlamış, 2012 yılından bu güne kendi bürosunda bağımsız avukatlık yapmaktadır. Avukatlık mesleğini tecrübe ve bilgileri ile başarılı şekilde gerçekleştirmektedir.

Ceza Hukuku

Kamu hukuku bölümlerinden biri olan ceza hukuku; var olan suçların yanında ceza kavramlarını da detaylı bir şekilde ele almakta ve incelemektedir. Ceza hukuku kendi içerisinde genel ve özel olmak üzere iki farklı alanda incelenmektedir.

Genel ceza kanunu; suç kavramlarını farklı şekillerde ele almakta, hem maddi hemde manevi olarak değerlendirmektedir. Tüm suçları kapsayan, geçerliliğini koruyan ilkeler bütünü olarak da adlandırılabilmektedir.

Özel ceza kanunu; bir ülkenin belirlenmiş olan kanunlar doğrultusunda hangi eylemlerin veya hangi çalışmaların suç olduğunu; bu eylemlerin sınırlandırma durumları ve bu suçların hangi cezalara karşılık bulacağını da ele almaktadır.

Bursa Ceza Hukuku Avukatı mesleğini benimsemiş, kaliteli ve başarılı sonuçlar elde elde etmektedir. Mahkeme süreçlerinizi Elif Çavuşoğlu ile gönül rahatlığıyla değerlendirebilirsiniz.

Ceza Avukatına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Suç şüphesi altındaysanız, hakkınızda yakalama işlemi yapılmış olsun veya olmasın, bir ceza avukatı vasıtasıyla savunma yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer suçun mağduruysanız aynı şekilde şikayet hakkınızın etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurabilirsiniz.

Ceza soruşturmalarını ve davalarını takip eden kişilere ceza avukatı denir. Ceza soruşturması veya yargılaması suçun işlenmesinden sonra başlar. Bursa Ceza Avukatı Elif Çavuşoğlu gibi ceza avukatlar çoğunlukla suç işlenmesinden sonra bu sürecin tarafı olan kişilere hukuki destek verir.

Kişi; Polis, Jandarma ve Savcılığın suç işlediğine dair suçlamasıyla savunma hakkı başlar. Suçun mağduru ise şikayet hakkının etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurmak gerekir. Suçlama yöneltilmeden doğrudan şahsınızın özgürlüğünü kısıtlama yönünde herhangi bir karar alınması ( yakalama, gözaltına alınma, vb.)yönünde savunma hakkı doğmakta ve talep edilmesi durumunda polis veya jandarma avukatın katılımı olmadan ifade alamaz.

https://elifcavusoglu.av.tr/