Country Tarzı Dekorasyon

Country Tarzı Dekorasyon
Country Tarzı Dekorasyon

Amerikan, Fransız ve İngiliz dekorasyon stillerini yansıtan country dekorasyon, sade, rahat, biraz vintage, ama aslında modern bir yaşam alanı yaratmaktır. Country tarzı dekore edilmiş bir eve girdiğinizde, kendinizi çok huzurlu hissedersiniz. Çünkü çiçekli ve kareli kumaşlardan yapılmış mobilyalar, öyle pastel tonlarda ve öyle sade döşenmiştir ki, ruhunuzun dinlendiğini hissedersiniz.

Country tarzı evler yöresel bir hava ile modernliği birleştirmektedir. Metal eşyalar bu dekorasyon çeşidi için çok zıttır ve kullanılmaması gerekir. Bunun yerine mobilyalarda ahşap tercih edilmelidir. Kumaş olarak küçük çiçekli veya kareli tercih edilebilir. Bunun dışında perdelerde de açık renkler hakimdir. Ayrıca aksesuar olarak çiçekler, sepetler, pastel renkli objeler, battaniyeler, tüylü halılar veya örtüler kullanılabilmektedir.

Halı tercihi ise evin genel haline göre seçilmelidir. Fakat yine açık renk kullanılmalıdır. Bunun dışında koltuklarda eğer ağaç kullanılmıyorsa o zaman kalın kumaş açık renkli bir koltuk kullanılabilir. Bunun dışında çiçekli yastıklar da bu tarzda çok fazla kullanılmaktadır.

Country koltuk takımları için online pek çok siteden model bakabilirsiniz.