Çocuk Gelişiminde Tiyatronun Önemi

Çocuk Gelişiminde Tiyatronun Önemi
Çocuk Gelişiminde Tiyatronun Önemi

Tiyatronun İnsan üzerine bıraktığı etkiler şöyle dursun bir de çocuklar üzerinde yarattığı etkileri yansıttığı güzellikleri olumlu yan etkileri bir bilseniz sürekli hayatınıza dahil edeceğiniz aktif etkinliklerinizden biri olacağına eminim.

Çocuk tiyatroları geçmişten günümüze çocukların eğitiminde ve kişisel gelişimlerinde çok önemli ve güvenilir bir yere sahip olmuştur. Birkaç saatlik zaman dilimi içerisinde çocuklara farklı dünyaların kapılarını açan, onların kaliteli vakit geçirebilmelerine olanak sağlayan tiyatrolar, bu yönüyle anne ve babaların da etkinlik listelerinin her zaman başını çekmektedir. Faydası sayılamayacak kadar fazla olan çocuk tiyatrolarının çocukların gelişimlerine, dolayısıyla toplumun geneline sunduğu pozitif katkıları sizin için birkaç maddede anlatmaya çalışacağım.

Çocuk Tiyatrosu
  • Çocuklara özgüven duygusu kazandırır
  • Çocukların gözlem yoluyla öğrenmesini sağlar
  • Korkularıyla başa çıkabilmeyi öğretir
  • Eleştirel düşüncenin temellerini atar
  • Topluma sağlıklı ve faydalı bireyler kazandırır

Yararlar anlatmak ile bitmez eğer topluma kazandırmak istediğimiz bir birey ise onun yaşına algısına ve ilgi alanına göre hareket edilmeli Etkinliklere dahil edilmelidir. Böylece Çocuğunuzun hayal dünyası gelişir çözüm odaklı düşünür sağlık birer birey olabilirler.