Bursa Soğanlık Botanik Parkı

Bursa
Bursa

Bursa tarihi İnegöl Mobilyası İnegöl Köftesi ve tabiatı ile dünya çapında adını duyurmayı başarmış Türkiyenin incilerinden olan İlçelerindendir.

Bursa’ya gelenlerin mutlaka gezmesi  gereken noktalarından biri olana İnegöl”Soğanlı Botanik Parkı” Bir Hafta sonu şehir hayatından kaçıp, masalımsı bir atmosfer içerisinde dinlenmek isteyenlerin uğrak yeridir.

Bursa’nın Yeşili doğanın sunduğu muhteşem bitkileri ve muhteşem doğasıyla doya doya  yaşayacağınız Soğanlı Botanik Parkı oldukça uzun bir zamandan beri Türkiye’nin her noktasından gelen yerli yabancı  ziyaretçilerine ev sahipliği yapmaktadır. Yapımına 1995 Yıllarında  başlanılan parkın tamamlanması 1998 yılını bulmuş ve O günden bu yana yeni düzenlemeler ve eklemlerle Soğanlı Botanik Parkı rüya gibi bir yer haline gelmiştir.

Soğanlı Botanik Parkı;  Bursa’nın en verimli ovası üzerine kurulan Soğanlı ovasında bulunan botanik parkının 400.000 m2  devasa yeşilliğe sahip olduğu  söylenebilir… Çünkü;  Doğanın tüm güzelliklerini içinde barındıran Soğanlı Botanik Parkı’nda 150 farklı tür ağaç yer almakta ve  Yaklaşık ağaç sayısı ise, 800.000 kadardır.