Bursa Ceza Avukatı

Bursa Ceza Avukatı
Bursa Ceza Avukatı

Ceza avukatı, yasalar ve hukuk tarafından alınmış kararlara aykırı bir şekilde davranan yada davrandığı iddia edilen kişilerin davalarına bakmaktadır. Ceza avukatı; hırsızlık, adam öldürmek, dolandırıcılık gibi ağır ceza mahkemesinde görülecek davalara bakmaktadır.

Ceza avukatı, davalılar hakkında delillerin toplanmasını ve delillerin mahkemeye sunulmasını ve davalının savunmasını yapar. Cezai hukuk ilkelerinin yerine getirilmesi için mahkeme sürecine büyük katkıda bulunur. Avukatın temel amacı; müvekkillerinin ceza hukukuna uygun cezaları almalarını sağlamaktır. Suçsuz olduğu durumlarda bunu ispat etmek yada mümkün olduğunda en düşük cezayı almalarını sağlamaktır. Bu sebeple ciddi yada hafif bir suçla suçlanan kişilerin ceza avukatlarına ihtiyaçları vardır.

Neden Ceza Avukatı Gereklidir?

Bir avukat temel olarak, yasayı kişilerden daha iyi bilir. Çok sayıda davaya girer ve önceki örnekleri incelerken bunlardan çıkarımlar yapan yetkili kişilerdir. Bu sebeple ceza avukatları kişilerin haklarının korunmasında en tecrübeli şekilde adımlar atar. Bir suç ile suçlanan kişi her ne kadar suçsuzluğuna inansa ve dile getirse de, hukuk ve mahkemeler sadece kişilerin ifadelerine değil aynı zamanda delillere ve tanıklara göre de hareket etmektedir.

Ceza avukatı, hem delillerin mahkemeye sunulması hemde konu ile ilgili şahitlerin mahkemeye çağrılması konusunda müvekkiline destek olacak şekilde çalışmaktadır. Kişiler tutuklu yada serbest olarak yargılandıkları durumlarda delir ortaya çıkarma ve mahkeme sürecine müdahale etme gibi bir yetkisi yoktur. Bir ceza avukatı, konusunda çalışmalar yürüterek davaya katkıda bulunabilmektedir. Bursa’da ceza avukatlığı hizmetini en başarılı şekilde yapan Bursa Ceza Avukatı Elif Çavuşoğlu’nun müvekkillerinin haklarını koruduğunu söyleyebiliriz.