Baza Çeşitleri

baza

Baza basitçe tanımlamak gerekirse yatağın yer yüzeyinden daha yüksekte durmasını sağlayan metal ya da ahşap malzemeler kullanılarak yapılmış yatak çerçevesidir. Bazaların kumaşla ya da deri ile kaplanmış çeşitleri bulunmaktadır.

Bazalar depolama özellikleri sayesinde kullanış açısından çok yarar sağlamakta ve eşyalarımızı koyabileceğimiz ekstra bir alan oluşturmaktadır. oldukça kullanışlı bir mobilya türü olan bazalar genellikle yatak ve baza başlığı ile takım olacak şekilde satışa sunulur. Ancak istenirse tek olarak da satın alınabilmektedir.

Küçük ev tiplerindeki yer darlığı sebebiyle bazalar son derece avantaj sağlamaktadırlar.

Bazalar tek kişilik ve çift kişilik olmak üzere 2 tiptir. Ayrıca kör ya da yuvarlak baza olmak üzere de çeşitleri bulunmaktadır. Alt kısmında depolama alanına sahip olmayan bazalar kör baza olarak adlandırılmaktadır. Bu tür baza tipleri çoğunlukla yurt, otel veya sosyal tesislerde kullanılmak üzere tercih edilmektedir.

Yuvarlak ya da kumaş bazalar ise evde kullanılmak için tasarlanmış mobilya türüdür. Baza seçerken evinizin genişliğini ve de bütçenizi dikkate alarak baza seçmeniz yararınıza olacaktır.

Kaliteli baza seçimi yapabilmeniz için size önerebileceğimiz en iyi firmalardan birisi olan Mobilyanız İnegölden web sayfasını https://www.mobilyanizinegolden.com/ bazlar linkinden tıklayarak ulaşabilirsiniz.