Yemek Odası Dekorasyonu

Yeni eviniz için alışveriş startı verdiniz ve Yatak odası, oturma grubu, beyaz eşyalar derken sıra yemek odaları takımı modellerine bakmaya sıra  geldi büyük emekler verip pişirdiğiniz lezzetli yemekleri yemek odası takımınız ile bütünleştirmeye kaldı. Günümüzde pek çok evde ayrı bir yemek odası Mağazalarda yemek odası altında satın ürünler aslında salonun uygun bir köşesine yerleştirilir. Bugün bu yazımızda salonunuza en çok yakışacak, tarzınızı yansıtacak en güzel yemek odası takımını bulmanız için yemek odası takımı alışverişine dair küçük ipuçları vereceğim…
Öncelikli olarak salonunuzdaki m2 alanı belirleyip yemek odası takımınızı yerleştireceğiniz alanı belirleyip ve ne kadar yeriniz olduğuna bakın. Masanın boyutunu göre belirlemek sizin için daha faydalı ve kolay olacaktır. Sonrasında ise; evinizin geneline hakim olan stile uygun bir koltuk takım bakmaya başlayın. Çok klasik mobilyaları tercih edecekseniz çok uç bir tasarıma sahip olan modern bir yemek masası bu salonda sırıtacaktır. Aynı şekilde evin genelinde sade, minimalist bir dekorasyon tarz düşünüyorsanız oymalı, işlemeli klasik yemek masası, sandalyelerden oluşan bir takım da bu ev için doğru bir seçim olmaz Her zaman tarzınız dan çok uzaklaşmamalısınız Ama bunları yaparken de tamamen bir tarza yapışıp kalmanız gerekmez. Yemek odası takımınızı ufak farklılıklarla renklendirerek farklı bir detay katabilirsiniz. Örneğin; Sandalyelerinizin hepsini aynı renkte seçmek yerine iki farklı kontras renk kullanabilirsiniz. Ya da masanın bir kenarına sandalye yerine bir bank tarz koltuk yerleştirilebilir. Koltuk banklar şu ara oldukça moda haline geldi…
Bu koltuk banklar daha sıcak bir atmosfer sağlıyor hem de kalabalık yemek davetleri için daha fazla oturma yeri yaratmanıza yardımcı olacaktır..

Yemek odası takımı alışverişinizi bilinen markaların dışında uluslararası mobilya marketlerinden bulunan mobilya mağazalarından da yapabilirsiniz. Bu tür mağazalarda genellikle mobilya takımı ile birlikte yemek odası da aldığınızda ödeme avantajlarıyla büyük indirimler sağlanmaktadır. En hesaplı yemek odası takımları için sosyal medya platformlarını da değerlendirin derim. Alışveriş ve dekorasyon siteleri her gün yeni ürünlerle indirimler ve kampanyalar yapar.

Yemek odası takımınızı daha da şık ve orijinal hale getirmek birazda sizin yaratıcılığınızla doğru orantılıdır. Masanın üzerinde kullanacağınız bir runner, ile şık aksesuarlarla güzel anlarınızın fotoğraflarının yer alacağı güzel çerçeveler yada kokulu mumlarla detaylandırabilirsiniz.
Ve tabii şık ve kaliteli yemek takımlarını romantik geceler için şamdanlarla da detaylandırabilirsiniz.. Tüm bunları eşinizle kuracağınız sıcak aşk yuvanızdaki unutulmaz yemekler ile taçlandırıp tatlı anılar yaratacaktır.