Terazi Burçları ve Zevkleri

TERAZİ-BURÇLARI-VE-ZEVKLERİ.
TERAZİ-BURÇLARI-VE-ZEVKLERİ.

Burçlar insanın yapısını kişiliğini ve yaşam  anatomisini anlatan astronomik olarak 12 Takım Yıldızına Verilen isimdir. Her insanın bir burcu vardır. Bazısı inanır bazısı inanmaz ama kişilik ilgili kesin net bir cevap vermez. Ama ufak ipuçları verir. Bugün sizlere kendi burcum olan Terazi Burcundan bahsedeceğim. Neleri sever, Hangi mesleklerde iyidir. Dekorasyon ve ev eşyası seçiminde hediye seçiminde nasıldır Ne tür müzikler sever ? Bunların Cevaplarını Öğreneceğiz…

Terazi, burçları kendi  arasında ve diğer burçlar  arasında üstün zevklerden, hoşlanan  iyi yemekten, iyi gezmekten ve iyi giyinmekten anlayan yaptığı her aktiviten zevk alan burçtur. Hayattaki tek amacı her şeyin en iyisini   elde etmek isteyen  bu burç yemek konusunda da damak zevki konusunda da iyidir. Neredeyse bir gurme edasında her tür tada açık  ancak mutlu etmek konusunda  zordur. Ancak bu konuda benim de birkaç iyi önerim olabilir.

Dediğim gibi Terazi burçları hem lüksü hem de iyi yemeği çok severler. Bu Sebeple  karşınızdaki kişiye şov yapmak gibi bir amacınız varsa  şayet en iyisini tercih etmelisiniz. Meraklı ve her şeyin en iyisini neresi iyi yapıyorsa  ve şehirde ne nerede  olduğunu bildiğimizden  en hareketli mekânları bildiğimizden The Marmara Pera Otel’in terasında bulunan Beyoğlu’nun en gözde mekanlarından olan ve füzyon mutfak tatlarında en çok tercih edilen mekanlar arsında ikinci sıraya sahip  Mikla da partnerinizi güzel bir akşam yemeğine götürmek yapılabilecek en muhteşem çok iyi bir tercihtir.

Terazi burcu mekan konusunda zevkli olduğu gibi mobilya seçiminde de zevklidir.  Aynı zamanda bu hayatta insanlarda da en çok dikkat ettikleri şeylerden biri de samimiyettir. Bu nedenle onun kalbini şirin bir kafede güzel bir içecekle de alabilirsiniz.. Terazi burçları  tasarıma ve estetiğe her şeyden çok önem verirler ve  Aynı zamanda çok  sosyal kişiliklerdir.. Bu nedenle gerek tasarımı, gerek inanılmaz farkları tatlıları, gerekse rafları dolduran kitaplarıyla buluşmaları severler. Ve gittiği mekanlarda en dikkat ettiği ayrıntıda mobilya gibi yer zeminde kullandıkları modern çizgiler Bunun için tercihlerinizi bu yönde kullanmanız sizin faydanıza olacaktır…

Terazi burcunun bir diğer önemli özelliği  kimseden eksik kalmak istemez. Ve yerine göre egolu bir tiptir. Bu nedenle basit bir şeyi alma veya verme eylemi bile onun için son derece önemlidir. Yapacağı havalı olma eylemi bile şehrin en gözde mekânlarından birinde yapmayı tercih eder. Egosu Bazen savunma yapan bir Avukat  gibidir.

Şuana kadar hep mekanlar ve tatlar üzerine konuştuk birazda bu terazi burcu ne tür müzik dinler, ne tür hediyeleri sever hediye seçimlerinden hoşlanır. Hangi mesleklerde iyidir.

Terazi burcu eğlenceye düşkün bir burç olarak bilinir. Ancak romantik müzik dinleyebileceği küçük orkestralardan çok hoşlanır. Pop müziğini sadece dans etmek ve eğlenmek istediği zamanlarda dinler. Kalite müzik bu burç için oldukça önemlidir. Bir “aşk” burcu oldukları için, aşk, ayrılık ve ilişkilerinde  Fiona Apple – Not About Love gibi parçalarla onları etkileyebilirsiniz.

Terazi burçları genel  itibariyle lüks kavramını  herşeyin bir tık fazlasını sevdiğinden eşiniz ise; özel bir günde bir araba  yada bir takı seti hediye edebilirsiniz, Yada terazi kadın sosyalliği ile ön planda olduğu için Küçük bir gece çantası, şal ya da topuklu gece ayakkabıları veya terazinin tonu bakır tonlarında ev eşyası alırsanız sık sık kullanacağından emin olabilirsiniz.

Terazi tam bir denge olduğundan insan ilişkilerinde dengeyi sağlayarak kendi içindeki uyum ve dengeyi çok iyi bilir. Kendi özgürlüğünden asla ödün vermeden uyum ve dengeyi sağlamaya çalışır.  Bu yüzden sanat, güzellik ve estetik kavramları Terazi insanı için çok önemlidir. Terazi burcunda genelde  sanatçı çıkar. Sanat, güzellik, adalet, gibi konular Terazi’nin ilgi alanlarıdır. Hukukla ilgili çeşitli alanları, avukat, hâkim, diplomat, politika, sosyal uzmanlık başarılı olabilecekleri mesleklerdir. Sanatçı, mimar, güzellikle ilgili konularda makyaj uzmanlığı, giyim, moda ve tekstil alanları, ideal mesleklerdir. Bu arada kendim de moda tasarımcısıyım…bu yazımdan sonra kendimin tekrardan doğru bir tercih yaptığımdan bir kez daha mutluluk duydum…