Siyah Noktalar İçin Bitkisel Çözümler

Siyah Noktalar İçin Bitkisel Çözümler

Cilt Maskesi her kadının uygulamayı sevdiği ancak yaparken bir çok hataya maruz kaldığı konulardan biri. Özellikle Siyah noktalar her kadının korkulu rüyası peki nedir Bu siyah nokta ölü hücreler, oksitlenmiş kir ve sebumun özellikle burun civarındaki gözenekleri tıkamasından meydana gelmektedir. Evde yapabileceğiniz maskelerle siyah noktalarınızdan kurtulmanız mümkündür.

  1. Maske: 3 yemek kaşığı yoğurdu bir kaba alın. İçine yarım limon suyu ekleyin ve iyice karıştırıp cildinize sürün. 10-15 dakika boyunca kurumasını bekleyip cildiniz yıkayın.
  2. Maske: 1 yemek kaşığı karbonata biraz su ekleyip hamur haline getirin. Siyah noktaların bulunduğu bölgeye masaj yaparak peeling yapın.
  3. Özellikle yağlı cildi olanlar kil maskelerini tercih edebilirler. 2 yemek kaşığı kile su ekleyip karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı sadece siyah noktaların bulunduğu bölgelere değil tüm yüzünüze sürün. Maske 10 dakika sonra katılaşmaya ve cildiniz gerilmeye başlayacaktır. Bol su ile yıkayıp cildinize su bazlı nemlendirici bir krem sürün.
  4. 1 tatlı kaşığı bala yarım tatlı kaşığı süt ekleyin. Kısık ateşte birkaç dakika ısıtın. Siyah noktaların yoğun olduğu bölgelere sürün. Sürdüğünüz bölgelere makyaj temizleme pamuklarından yapıştırın. Maskenin kurumasını 15-20 dakika ekledikten sonra pamuğu alıp cildinizi bol su ile yıkayın.Herkesin cilt tipi farklı olacağından herhangi bir cilt bakım yöntemini uygulamadan önce içindeki herhangi bir maddeye hassasiyetiniz olup olmadığından emin olmalısınız. Bunun için denemeden önce bir uzmana danışmanızda yarar var.

Ancak bu tarifler denenip sonuç alınmış olsa da sizler uygulama yapmadan önce kolunuzun iç tarafına bir miktar sürüp ve bekleyiniz alerjik reaksiyon olmadığı takdirde cildinize uygulayabilirsiniz. Ben tarif ve karışımlar ile zaman kaybetmek istemiyorum derseniz Dermokil Shop ürünleri tam size göre her cilt tipine uygun kilin mucizesini hayran kalacaksınız garanti veriyoruz web sitelerinde online olarak alışveriş yapabilmeniz de mümkün..