Koltuk Kumaşı Neye Göre Seçilmelidir?

Koltuk Kumaşı Neye Göre Seçilmelidir
Koltuk Kumaşı Neye Göre Seçilmelidir

Koltuk kumaşı seçerken ihtiyaçlarınızı belirlemeli ve ona göre kumaş seçimi yapmalısınız. Özellikle çocuklu evlerde koltuklar daha sık lekelendiği için sürekli silmek zorunda kalınır. Bu yüzden kumaşlar solar, yıpranır. Bundan dolayı dayanıklılığı sağlam, silinebilecek  ve lekeleri çok belli etmeyen renkler tercih edilmelidir.

Kumaş seçimi yaparken bunlara dikkat etmeniz önemlidir. Örneğin saten kumaşının temizlenmesi zordur. Bu yüzden saten kumaştan uzak durmalısınız. Seçeceğiniz koltuğu kullanım sıklığına bağlı olarak seçerseniz daha rahat edersiniz. Salona alacağınız bir koltuk takımı, sadece misafir için kullanılacaksa açık renk tercih edebilirsiniz. Fakat sürekli kullanacağınız bir koltukta televizyon izlerken bir şeyler yiyebileceğiniz için, kullanımı rahat, silinebilir ve leke tutmayan kumaşları tercih etmelisiniz.

Silinebilir kumaşlar alsanız da bazen silindiğinde kumaşta renk solması meydana gelebilir. Bundan dolayı ürünü satın alırken bu detayları mutlaka satıcı firmaya danışmalısınız. İnegöl Mobilya Üreticileri gibi bilindik firmalardan alışveriş yaptığınızda size gerekli bilgiyi verip, önerilerde bulunacaktır.