Kış Bahçesi Tavsiyeleri

Kış Bahçesi Tavsiyeleri
Kış Bahçesi Tavsiyeleri

Genellikle müstakil evlerde olan kış bahçesi, rahat, samimi ve sıcak ortamıyla sevilmektedir. Evinizde bir kış bahçesi oluşturmak isterseniz vereceğimiz tavsiyeleri bir düşünün deriz.

Zemin Döşeme

İlk yapacağımız zemini planlamak olmalıdır. Laminat parke, mermer, seramik yada halı gibi belirleyeceğiniz zemine göre etrafı süsleyebilirsiniz. Zemin için hep önereceğimiz renk beyaz yada beyaza yakın gri parkeler olmaktadır. Kış bahçesinde parke kullanmak sıcak ve rahat hissettirir. Özellikle açık renkleri seçmeniz sizin için daha avantajlı olur.

Çiçek

Kış bahçelerinin olmazsa olmaz görünümü çiçeklerdir. Özellikle renk renk kullandığınız çiçekleriniz bahçenize farklı bir hava katar.Renk uyumu sağlayarak yada tek bir renk uyumu sağlayarak süsleme yapabilirsiniz. nergis, kardelen, menekşe, açelya ve sümbül gibi çiçeklerle bahçenize güzel bir hava katabilirsiniz.

Kırlentler

Tek bir renk tercih ettiğiniz mobilyalarınızın üzerine değişik tonlarda kırlentler kullanabilirsiniz. Bu durum size canınız sıkıldıkça değişiklik yapma avantajı da katacaktır. Özellikle 4 farklı tondaki renkleri seçmenizi öneririz.

Renk Tonları

Mobilyalarınızı ve süslediğiniz tüm eşyaları pastel renklerde seçmeniz gerekmektedir. Böylelikle soğuk kış ortamını sıcak güneşli bir yaz ortamına çevirebilirsiniz. Özellikle mobilyalarınızın renkleri zemin rengine göre daha koyu renkte olmalıdır. Böylelikle hem açık hem de koyu tonlarda güzel bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Dekoratif Mobilyalar

Son olarak bahçenizi güzelleştirecek ve rahat etmenizi sağlayacak mobilyalar, sandalyeler olmaktadır. Dekoratif ve rahat bir sallanan sandalye ile birlikte kış bahçenizin ortamını daha da güzel hale getirebilirsiniz. İsterseniz renkli armut koltuklarla daha eğlenceli bir ortam yaratabilirsiniz. Dekoratif mobilya modelleri için inegöl mobilya seçeneklerine göz atabilirsiniz.