Kalben – Ateş Böcekleri

Kalben – Ateş Böcekleri
Kalben – Ateş Böcekleri

Sanatçı Kalben Sağdıç 1986’da İskenderun’da doğmuştur. Müzik ile ilgilenmeye 8 yaşında annesinin aldığı klavye ile başlamıştır. İlk gitarına 14 yaşında sahip olduğu bilinmektedir. 17 yaşında burslu olarak girdiği Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden 21 yaşında mezun olmuştur. 2008’de, aynı üniversitede, Me09dya ve Kültürel Çalışmalar üzerine yüksek lisans yapmıştır. Universal Pictures bünyesinde marka müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. Senaryo yazarlığı, editörlük, proje yöneticiliği, reklam yazarlığı, çevirmenlik gibi çeşitli işler yapmıştır. Bir şekilde hayatını kazanmaya çalışmıştır. Ardı ardına gelen başarılar ailesinin koltuklarını kabartmış gurur duyulası bir yetişkin haline gelmiştir.

İstanbul onu çok kırmış ve bazı konularda hevesini elinden almıştır. Herkese ve her şeye kırık olduğunu söyleyen şarkıcının bu ruh hali şarkılarına ve bu şarkıları söyleme şekline de yansımıştır. Aklında şarkıcı olmak ve müzikle ilgilenmek yoktur. Daha doğrusu bunu meslek edinmek yoktur. Büyük bir şans olduğunu söyleyen şarkıcının 2014’te Sofar Sounds kapsamında Galata’da bir evde sadece gitarıyla verdiği konserden yayınlanan ‘Sadece’ videosu kısa zamanda Sofar videoları arasında en çok izlenen olmuştur. Çıkardığı Lulu serisi sonrası müzik hayatına başlamıştır. Aşk Kaç Beden Giyer? dizisinde temizlikçi rolünü canlandırmıştır. Sahne adını taşıyan ilk albümü Kalben, Şubat 2016’da çıkmıştır. 2017 yılında da Sonsuza Kadar adlı albümünü çıkaran Kalben’in birbirinden güzel şarkıları seslendirmiştir.

Ateş Böcekleri
Ben Her Zaman Sana Aşıktım
Sonsuza Kadar
Al Beni
Yara
Efendi
Kuşlar
Kapı
Sakin Ol Evladım
Yalakanım Bebeğim
Derdimin Çiçeği
Rüzgar
İnsanlar
Hala albümünü dinlemediyseniz büyük bir şiddetle tavsiye ederim. Ateş Böcekleri şarkısının da sözleri aşağıdaki gibidir. Dinlerken eşlik edebilirsiniz… 🙂

Silemezsin gözlerinden o filmleri
Geçti içimizden ateş böcekleri
Geçti içimizden

Radyoda bir şarkı çalar
Durgun aklım ne arar
Seni hatırladım
Sağımızda mezarlıklar

Sağımızda
Eski bir dostun hayaleti kovalar
Bizi bu güzel günler oyalar
Radyoda bir şarkı çalar ankara’da bomboş

Silemezsin gözlerinden o filmleri
Geçti içimizden ateş böcekleri
Geçti içimizden içimizden
Ateş böcekleri, ateş böcekleri

Hiç unutmadım seni
Gazetedeki resmini
Uzun ve kayıp ismini
Unutamam ki, Unutamam ki