İnegöl Oylat’ta Gezilecek Yerler

İnegöl Oylat'ta Gezilecek Yerler
İnegöl Oylat'ta Gezilecek Yerler

5000 yıllık bir geçmişe sahip olan İnegöl’ün tarihi bulguları M. Ö. 3000 yıllarına kadar uzanmaktadır. İnegöl tarihinde bir çok medeniyet yatmaktadır. Bu medeniyetler, Anadolu Selçuklu,  Osmanlı, Bizans, Roma, Lidyalılar ve Britanyalılardır.

İnegöl’ün gezilecek yerlerinden biri olan Oylat Vadisi İnegöl’ün oksijen deposudur. Dereleri, kaplıcaları ve yeşillikleri görülmeye değer. Ayrıca Oylat Vadisi çeşitli ağaçları ile büyük bir ormana sahiptir. Ormanda ıhlamur, gürgen, çınar, meşe ve  çam olmak üzere farklı ağaçlar bulunmaktadır.

Oylat Şelalesi ise tüm güzelliği ile sizleri mest edecek.  Oylat Mağarası ise tüm gizemi ile sizi hayran bırakacak. Oylat Vadisi’nde uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Doğayla baş başa kalabileceğiniz Oylat Vadisi’nde konaklamak isterseniz bir çok otel bulabilirsiniz. Bu oteller her mevsim hizmet vermektedir. Oylat Vadisi dışında İnegölde gezilecek yerler İnegöl Ormanları, Oylat ve Oylat Kaplıcaları, Oylat Pazarı, Hilmiye Köyü’dür.

Ayrıca bir rent a car firmasından araç kiralayarak İnegöl dışında Bursa’nın gezilecek tüm yerlerini rahatlıkla gezebilirsiniz.