Ev Alırken Evin Fiziki Özelliklerine Bakın

Evin Fiziki Özelliklerine Ev Alırken Bakın
Evin Fiziki Özelliklerine Ev Alırken Bakın

Ev alırken evin fiziksel özelliklerine bakılmalıdır. Peki bunlar nedir?

-Dairenin metrekaresi tabii ki önemlidir. Fakat daha önemli olan nokta ise kulanım alanının ne kadar verimli olduğudur.

– Evin mimari planlaması sizin taleplerinizi karşılıyor mu? Kullanım kolaylığı sağlıyor mu:? Çünkü herhangi bir tadilat yapmaya karar verdiğinizde mimari plan önemli olacaktır. Taşıyıcı kolon ve kirişlere zarar vermeden tadilat yapmak istiyorsanız bu plan size yardımcı olacaktır. Aynı zamanda evinize eğer akıllı ev sistemleri döşetmek istiyorsanız evin planı bunun içinde önem arz edecektir.

-Binanın fiziksel özellikleri de eviniz kadar sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilmelidir. Özel bir aracınız varsa binanın otoparklı olması size avantaj sağlayacak ve aracınız güvende olacaktır.

-Binanız site içeresinde ise sosyal olanakları sizin ve çocuklarınız için yeterli mi? Çocuk parkları, yüzme havuzu, spor salonu ve yürüyüş alanı var mı? Bu beklentilerinize cevap verebilecek mi?

-En önemlisi ise depreme dayanıklı mı? Alacağınız binanın depreme dayanıklı olması sizi hem can kayıplarından hem de maddi kayıplardan koruyacaktır.

Ev alırken pek çok kriter daha var tabii ki. Eğer çocuklarınız varsa okul ve hastane eve yakın mı? Ulaşımı rahat mı? İşinize kolaylıkla gidebilecek misiniz? gibi pek çok soruya cevap bulmanız gerekecektir.

İstediğiniz kriterlerde ev almak ve tüm sorularınızın cevabını bulmak için Emlaktura web sitesinden kendinize uygun ev bulabilirsiniz. Örneğin, Balıkesir satılık daire yazarak uygun ilanları ve ilanla ilgili bilgileri hemen görebilirsiniz.

.