Çocuk Odalarında Aydınlatma

Çocuk Odalarında Aydınlatma
Çocuk Odalarında Aydınlatma

Çocuk odaları çoğu zaman karışık ve hareketlidir. Çocuklar odalarında hem oyun oynarlar hemde ödevlerini yaparlar. Boş zamanlarında ise kitap okurlar. Çok fonksiyonlu kullanıldığı için çocuk odasının aydınlatmalarının tüm bu amaçlara hizmet etmesi gerekir.

Çocuk odası aydınlatma sistemi tavandan olmalıdır. Çocuk oyun oynarken veya ders çalışırken aydınlık bir ortam olması gerekir.

Çocuk odasında farklı aktiviteler de farklı aydınlatmalara ihtiyaç vardır.

Çocuğunuzun ders çalışırken veya kitap okurken parlak ve doğrudan gelen bir ışığa ihtiyacı vardır. Hem okuması kolaylaşır hemde odaklanmasını sağlar.

Çocuğunuzun uyumasına yardımcı olması için mutlaka gece lambası kullanılmalıdır. Böylece çocuk gece uyandığında nerede olduğunu rahat bir şekilde algılayabilir.

Çocuğunuz çok küçük ve zamanının çoğunu yatakta geçiriyorsa, odadaki tüm ampül ışıklarının çocuğunuzun gözlerine doğrudan temas etmemesi gerekir.

Bebekler ışığa bakmayı severler ve bebek odasında kullanılacak ışığın gücü daha az olmalıdır. LED teknolojisiyle üretilen gece ışığı çok düşük voltajlı olduğu için güvenli bir çözüm oluşturmaktadır. Küçük gece lambası için 12 Watt’tan yüksek olmayan bir ampul kullandığınızda bebeğiniz için ideal bir atmosfer sağlayabilmeniz mümkündür.