Avukat Leman Elif Çavuşoğlu Biyografisi

Avukat Leman Elif Çavuşoğlu Biyografisi

Bursa ceza hukuku avukatı Elif Çavuşoğlu; uzun yıllardır Bursa’da hizmet veren kaliteli bir avukattır. Uzun yıllardır avukatlık alanında kendini geliştirmiş ve müvekkillerine kaliteli hizmetler vermeyi hedef olarak belirlemiştir.

Bursa’da ceza avukatı, aile hukuku, iş hukuku gibi alanlarda üstün hizmetler vermektedir. Bu sayede bir çok kişinin aradığı kişi haline gelmeyi başarmıştır.

1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2008 yılında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.
2009 yılında Bursa’da avukatlık mesleğine başlamış, 2012 yılından bu güne kendi bürosunda bağımsız avukatlık yapmaktadır. Avukatlık mesleğini tecrübe ve bilgileri ile başarılı şekilde gerçekleştirmektedir.

Avukat olmak isteyen kişiler üniversitelerin hukuk fakültelerinde eğitim almaları gerekir. Öğrencinin her üniversitenin hukuk fakültesine yerleşebilmesi için taban ve tavan puanları bulunmaktadır. Bu üniversiteler arasında farklılık gösterebilmektedir. Kişilerin üniversitelere yerleşirken puanlardan ziyade yerleştirme sıralamalarını dikkate alması gerekir. Hukuk fakültelerinin yerleştirme puanları oldukça yüksektir.

Hukuk fakültelerinde eğitim gören kişiler eğitiminin son yılında 6 ay mahkemede 6 ay ise Bursa Ceza Avukatı Elif Çavuşoğlu gibi deneyimli bir avukatın yanında staj yapma zorunluluğu vardır. Stajını tamamlayan kişiler stajının bittiğine dair bağlı bulunduğu ildeki baroya başvuru yapması gerekir. Baronun gerekli incelemeleri yapmasının ardından sonucun olumlu olması ile staj onaylanır ve avukatlık ruhsatı verilir. Avukatlık; ceza hukuku, iş hukuku ve aile hukuku gibi farklı alanlara ayrılabilmektedir.

Ceza Avukatına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Suç şüphesi altındaysanız, hakkınızda yakalama işlemi yapılmış olsun veya olmasın, bir ceza avukatı vasıtasıyla savunma yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer suçun mağduruysanız aynı şekilde şikayet hakkınızın etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurabilirsiniz.

Kişi; Polis, Jandarma ve Savcılığın suç işlediğine dair suçlamasıyla savunma hakkı başlar. Suçun mağduru ise şikayet hakkının etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurmak gerekir. Suçlama yöneltilmeden doğrudan şahsınızın özgürlüğünü kısıtlama yönünde herhangi bir karar alınması ( yakalama, gözaltına alınma, vb.)yönünde savunma hakkı doğmakta ve talep edilmesi durumunda polis veya jandarma avukatın katılımı olmadan ifade alamaz.

https://elifcavusoglu.av.tr/