Arı Hakkında

Arı Hakkında
Arı Hakkında

Eko Sistemlerimizde binlerce böceğin bir görevi olduğunu biliyoruz Arılarında bu sisteme uygun koloniler halinde yaşayıp bize kattıkları faydaları saymakla bitiremeyiz sanırım.

Bugün bir kaç özelliklerinden bahsedeceğiz sayıları gittikçe azalan bal arılarını hiç merak ettiniz mi ? Nasıl yaşarlar özellikleri nelerdir haydi gelin bu yazımızda Bal arılarını ele alalım. Bal arıları nesli bir hayli tükenmekte olan türdür.

Kanatlarını saatte 200 kere çırpabilen arılar 24 km yol alabilirler, İnsanların gıda türü olarak ta kullandıkları tek böcek türüdür.  The New York times yayımlanan bir yazıya göre de Arıların bir gördüğü yüzü bir daha gördüğünde hatırlama olasılıkları varmış bilinenin aksine 2 koca gözü yok arılarda tam 5 adet göz vardır.

Tüm dünyada ve Türkiye’de arıların başı dertte! Yoğun böcek ilacı kullanımı, habitat kaybı, iklim değişikliği, dengesiz şehirleşme, arılarla birlikte pek çok tozlayıcının sayılarının endişe verici şekilde azalmasına sebep oluyor Bilinçlenip önlemler alınması bu mükemmel canlıları korumak için gerekli.

Zararlı böcekler için mücadele etmek için Avcılar böcek ilaçlama firması ile iletişime geçebilirsiniz.