Anne Olunca

anne olunca
anne olunca

Anne olduktan sonra eve kapanmamın vermiş olduğu sıkıntılar bir yana almış olduğum sorumluluk ve sahip olduğum takıntılar günden güne günlük yaşamımı yorucu hale getirmişti. Çocuğum olmadan önce evimizi otel gibi kullandığımı ve şu anda işlerin içinden çıkamadığımı fark ettim, evdeki her şey gözüme batıyor mutlaka bir eksik ile karşı karşıya buluyordum kendimi. Kuaföre gitmeyi bile unutmuş ev yapımı cilt maskesi formülleri deniyor kendimi az da olsa mutlu etmeyi başarıyordum.

Aşırı afacan olan oğlumun hareketliliğinden ötürü mobilyalara çeki düzen verecek baştan dizayn edicektim annelik ile beraber güzellik algılarım da değişmiş. Hem fonksiyonel hem şık hemde güvenli eşyalar tercih etmeliyim diye düşünmeye başlamıştım. Uzun araştırmalar sonucunda dizaynda başarılı olup kendime yeni alanlar yaratmaya karar verdim mutfaktan başladım her gün evladıma yemek hazırladığım tezgahın rengini bile yeni fark ettim ne kadar kullanışsızmış diye düşünürken yeni moda belenco tezgahlara rastladım okuduğum blog yazarlarının önerilerinden de yola çıkarak zemin ve duvarı aynı renk tezgahımı ise zıt renk seçtim artık harika zaman geçirebileceğim yeni yapılmış bir mutfağım vardı.

Bütçem sıkışık olmasına rağmen evde olup bunalıma girmeyeyim diye her talebime olumlu yanıt veren eşimi de pişman etmemişti bu görüntü. Salonda işler daha zor olsa da İş planı ve tarz belirlemekten sonra diğerleri Çorap Söküğü Gibi geldi diyebilirim.

Zaman geçtikçe taşlar yerine oturuyor eksikler ve ihtiyaçlar gün yüzüne çıkıyordu evde kaldıysan her şey gözüne batıyordu. Yeni anne olmuş veya anne adayları kısacası evde oturan tüm ev hanımlarının maruz kalacağı bu durumu atlatmam oldukça uzun sürse de bilinçle hareket etmenin verimliliğini sonunda görmüş olup şuan kendi tasarım ve çizgilerimi yansıttığım güvenli bir ev dekorum var.

Eğer bir işe kalkışıyorsanız fikir alışverişi öneriler yazarlar mutlaka o konuda uzman görüşlerine değer verip plan dahilinde sıraya koyun ve gerçekten ihtiyacınız olan ne ise ona yoğunlaşın siz kazanırsınız.