Ankara’dan Kekova’ya

Ankara’dan Kekova'ya
Ankara’dan Kekova'ya

19Tatil planı aklıma girdiğinden beri doğru dürüst günlük rutin işlerimi bile halledemediğimi daha fazla ertelemem de gerektiğinin farkına vardım . Hayat gayesi koşturması iş stresi Yoğun tempo metropol yaşama ayak uydurma derken bir hayli yorulan uzuvlarım sanki vücudumun arasında zorla tutunuyormuş gibi Kaş Kekova Tekne Turuuzun zamandır planladığım ve hayata geçirmem gereken hayal ürünü olarak beynimin bir köşesinde tozlu raflarda yerini koyuyordu.

Ankara Araba Kiralama firmalarından biri ile anlaşıp ANKARA ile KEKOVA arası 678 km’ olduğu için Ankara – Kekova arası mesafe süre olarak yaklaşık 10 saat 48 dakika süreceğini öğrendim ve korktum açıkçası sonra geze geze göre göre ilerleyeceğimi neler yaşayacağımı düşünerek yola koyuldum.

Kekova ; Doğa ile tarihin iç içe geçmiş bulunduğu, turkuaz denizin binlerce koyla çevrildiği bir yeryüzü cenneti olan Kekova, yatların demirlediği eşsiz sahilleri ve balıkçı köyleri her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Mavi yolculuk tekne ve yatlarının en popüler duraklarından olan ada, aynı zamanda Akdeniz’in en temiz bölgesi olarak bilinmektedir. Şehirleşmenin bulunmadığı koruma alanı olan Kekova’da yüzmek için en güzel yer Tersane Koyudur. Burası aynı zamanda, Bizans dönemine ait bazilikasıyla arkeolojik kalıntıların yoğun olarak bulunduğu, pırıl pırıl suya sahip harika bir deneyim oldu benim için kafası karışan sıkılan bunalan herkese tavsiyemdir bir sonraki yazımı gezgin.websitede ayrıntılı olarak anlatacağım.

Beklemede Kalın Bu arada Kaş Kekova Üç ağız Tekne Turu için tercih ettiğim şirket https://www.kekova-sailing.com/ kesinlikle ihtiyacınız var ise iletişime geçin .